Spárovky

 
     
 

Nabízíme spárovky rozmanitých rozměrů a dřevin.

 
 
 
 
Nabízíme spárovky v následujících dřevinách a tloušťkách:
 • smrk, průběžná lamela, tl. 18, 20, 22, 28, 40 mm
 • borovice, průběžná i napojovaná lamela, tl. 18, 20, 24, 28, 40, 45 mm
 • modřín, napojovaná lamela, tl.18, 24, 40 mm
 • dub, průběžná i napojovaná lamela, tl. 20, 28, 40 mm
 • buk, průběžná i napojovaná lamela, tl. 20, 28, 40 mm
 • bříza, napojovaná lamela, tl. 20, 30, 40 mm
 • jasan, průběžná i napojovaná lamela, tl. 20, 40, 45 mm

Spárovky jsou dostupné v šířkách 65 a 122 cm, v délkách 120 - 500 cm.

Kvality:  A/A, A/B, A/C (bříza), B/C.
Popis kvalit:

A/A
bez vad, bez suků, vyrobena z oddenkového dřeva
A/B
bez vad, povoleny zdravé zarostlé suky do průměru 25 mm,
          strana A barevně sladěna
B
povoleny zdravé zarostlé suky do průměru 50 mm
C
povoleny zdravé zarostlé suky, výspravy lodičkováním, větvovými suky,
          tmelem, povolena barevná odlišnost materiálu
Specifikace:
 • Vlhkost: 8 (+1/-1)
 • Lepidlo: D-3
 • Broušená: zrno 120
 • Šířka max: 1220 mm
  Délka max: průběžná lamela 3000 mm
                   napojovaná lamela 5000 mm
 • šířka lamel: 38 - 45 mm
 • Tolerance: tloušťka 0 + 0,3 mm, šířka 0 + 2 mm

Vzorník dřevin a druhy spárovek

spárovky, prodej spárovek v Benešově
Spárovka DUB tl. 40 mm, A/B, průběžná lamela


Některé spárovky můžete objednat v našem e-shopu.
 

Smrkové dřevo se snadno opracovává a hodí se k výrobě nábytkových doplňků. Používá se také na základní kostru nábytku, police atd. Na výrobu masivního nábytku (napr. stolů a židlí) však příliš vhodné není, neboť je měkké a snadno tvoří třísky.

Borovicové dřevo je sice tvrdší a zdobnější než smrk, ale také patří mezi měkká dřeva. Je ale vysoce odolné vnějším vlivům a trvanlivé. Nejčastěji se používá na výrobu skříní, polic apod.

Modřín sibiřský má ze všech druhů modřínů nejkvalitnější dřevo. Roste v tvrdých klimatických podmínkách, díky kterým má výborné vlastnosti, a sice výjimečnou odolnost a trvanlivost. Modřín sibiřský může svou pevností soupeřit s dubem. Svou odolností ho překonává. Díky osobitému skladu smoly, která obsahuje klovatinu, chránicí dřevo patří mezi dřeviny, které nejlépe odolávají mechanickému poškození, hnilobě a napadení hmyzem. 
Dřevo modřínu sibiřského má nádhernou barvu. Rozlišuje se kolem 12 barevných odstínů, více něž má dub, buk nebo jasan. Přírodní krása a výborné vlastnosti modřínu sibiřského vám ve vašem domě pomůžou vytvořit pohodlné, hezké a zdravé prostředí. 
Modřín evropského původu je mimochodem mnohem kypřejší a vlastnostmi se podobá borovici.

Dub kavkazský pochází z předhoří Kavkazu. Dubové dřevo je mimořádně stabilní, pružné, snadno se opracovává a dobře odolává vlhkosti. Má vysoký obsah tříslovin, proto patří k netrvanlivějším dřevinám. Využití dubového dřeva je všestranné. Vyrábí se z něj masivní nábytek, desky stolů, kuchyňské doplňky...

Buk kavkazský pochází z předhoří Kavkazu. Bukové dřevo má dekorativní červenobílý, mírně nahnědlý povrch. Je středně tvrdé a středně těžké, méně trvanlivé, málo odolné proti škůdcům. Velmi dobře se impregnuje, paří a moří. Hůře se suší – hodně sesychá a bortí se, má sklon ke vzniku výsušných trhlin. Díky vysokému obsahu ligninu (amorfní organická látka, chovající se jako termoplast, plní ve dřevě funkci tmelu vláknité struktury) se buk využívá k výrobě ohýbaného nábytku. Upotřebitelnost bukového dřeva je velmi široka.

Bříza karelská vyrůstá ve Finsku a na severozápadu Ruska. Je ceněná za hezký vlnitý průběh vláken. Má středně těžké a středně tvrdé dřevo, pružné, pevné a houževnaté. Bříza má poměrně nízkou trvanlivost. Dobře se opracovává. Používá se na výrobu masivního nábytku.

Jasanové dřevo je středně těžké a středně tvrdé až tvrdé, vysoce pružné, pevné a houževnaté. Pro své výborné mechanické vlastnosti se uplatňuje ve výrobě sportovních potřeb i tělocvičného nářadí, vzhledem k nádhernému vzhledu a kresbě se používá na masivní nábytek, podlahy, obklady stěn a podobně.
 

© 2021 ::  Dřevomateriály Ptáček Benešov  www.drevomaterialy.cz